تبلیغات
خبری و تحلیلی - نامگذاری 100 نقطه به نام مرزبان
شنبه 27 اسفند 1390  10:26 ب.ظ
توسط: مینا ب

تا پایان 91 محقق می‌شود
نامگذاری 100 نقطه به نام مرزبان

خبرگزاری فارس: رئیس اداره تحقیقات مرزبانی جمهوری اسلامی ایران اعلام کرد: تعداد میادین نامگذاری شده به نام مرزبانی تا پایان سال آینده به 100 نقطه در استان‌های مرزی کشور افزایش می‌یابد.

خبرگزاری فارس: نامگذاری 100 نقطه به نام مرزبان

به گزارش خبرگزاری فارس از بجنورد، عماد رایانپور عصر امروز در جمع خبرنگاران اظهار داشت: هم اکنون میادین و خیابان‌های 50 شهر مرزی در کشور به نام مرزبانی نامگذاری شده‌اند.

وی اضافه کرد: براساس 10 موافقتنامه اصولی انجام شده پیش بینی می‌شود طی سال 91 تعداد خیابان‌ها و میادین نامگذاری شده شهرهای مرزی کشور به نام مرزبان به 100 نقطه افزایش یابد.

رایانپور تصریح کرد: نامگذاری یک مدرسه در شهرهای مرزی از جمله خراسان شمالی به عنوان شهدای مرزبانی از جمله برنامه‌های این سازمان قرار دارد.

وی رسالت رسانه‌ها را در آشناسازی مردم با خدمات و وظایف مرزبانان بسیار خطیر عنوان کرد و گفت: ما در مرزبانی شاهد مجاهدت‌های مرزبانان بوده که در طول شبانه روز برای مراقبت از مرزها و کیان جمهوری اسلامی تلاش می‌کنند.

رئیس اداره تحقیقات مرزبانی جمهوری اسلامی ایران با اشاره به اینکه مرزبانان نظام جمهوری اسلامی برای محافظت از 9 هزار کیلومتر مرز تلاش دارند، افزود: جمهوری اسلامی با 15 کشور همسایه بوده که در برخی از این کشورها بی‌ثباتی وجود داشته و مشکلاتی را ایجاد کرده است.

وی گفت: با وجود این گستردگی مرزها جمهوری اسلامی ایران مرزبانان تلاش و فعالیت‌های چشمگیر وشبانه روزی دارند.

رایانپور با اشاره به اینکه بسیاری اوقات خدمات مرزداران مورد غفلت قرار می‌گیرد گفت: همواره در برنامه‌ها از هر قشری یاد شده لیکن خدمات مرزداران  که سهم زیادی در امنیت ملی داشته توجه نمی‌شود.

وی تصریح کرد: مرزداران وظایف سنگینی و مشکلی برعهده داشته و باید در قبال این زحمات ارج نهاده شود.

 

* تحلیل پرسشنامه‌های مرزبانان در اختیار رهبری قرار می‌گیرد

رئیس اداره تحقیقات مرزبانی جمهوری اسلامی ایران با اشاره به توزیع 2 هزار پرسشنامه در بین مرزداران پیرامون خواسته‌های آنان گفت: این پرسشنامه‌ها جمع آوری شده که پس از تحلیل در اختیار مقام معظم رهبری قرار می‌گیرد.

وی مهمترین خواسته‌های مرزبانان در این پرسشنامه‌ها را دیانت، منزلت، ارتباطات با مردم و در آخر معیشت عنوان کرد.

رایانپورگفت: این خواسته‌های مرزبانان از سوی این دستگاه مورد پیگیری تا زمینه‌های تحقق آن فراهم شود.

 

*برپایی سفره هفت سین در پاسگاه‌های مرزی کشور

رایانپور در ادامه از برپایی سفره هفت سین در تمام پاسگاه‌های مرزی کشور همزمان با عید نوروز خبر داد.

وی اظهار داشت: مرزبانان کشورمان همزمان با سایر هموطنانمان به استقبال سال جدید و نوروز می‌روند.

بر اساس برنامه قرار است تا رئیس اداره تحقیقات مرزبانی جمهوری اسلامی ایران همزمان با حلول سال جدید به عنوان میهمان در یکی از پاسگاه‌های مرزی شرکت داشته باشد.

 

*زیبا سازی پاسگاه‌های مرزی در برنامه کاری قرار دارد

رئیس اداره تحقیقات مرزبانی جمهوری اسلامی ایران در بخش دیگری با اشاره به اینکه زیبا سازی پاسگاه‌های مرزی در برنامه کاری مرزبانی قرار دارد گفت: باید تمام امکانات و شرایط در پاسگاه‌های مرزی کشور فراهم شود.

وی با بیان اینکه در برخی کشورها به صورت دهکده مرزبانی نیازهای پاسگاه‌های مرزی دیده می‌شود گفت: در این زمینه کشورمان نیز برنامه‌هایی را طراحی کرده ضمن آنکه به دنبال این بوده تا سهم خانه‌های مرزبانی از ناجا گرفته شود.

رایانپور همچنین از پیگیری‌ها برای اختصاص سهمیه برای ورود به دانشگاه فرزندان مرزبانان و قرار گرفتن این کار به عنوان مشاغل سخت و ... خبر داد.

انتهای پیام/س10


  • آخرین ویرایش:-
آخرین پست ها