تبلیغات
خبری و تحلیلی - تابلوی ایست راهنمایی و رانندگی در دست بیش از 600 هزار دانش‌آموز

رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی آذربایجان‌شرقی خبر داد
تابلوی ایست راهنمایی و رانندگی در دست بیش از 600 هزار دانش‌آموز

خبرگزاری فارس: رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی آذربایجان‌شرقی گفت: در طول تعطیلات نوروز همزمان با سراسر کشور 500 تا 600 هزار دانش‌آموز در قالب همیار پلیس با راهنمایی و رانندگی استان همکاری می‌کنند.

خبرگزاری فارس: تابلوی ایست راهنمایی و رانندگی در دست بیش از 600 هزار دانش‌آموز

سیدمهدی پورپیغمبر امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در تبریز اظهار کرد: رانندگان، پدر و مادرها در طول تعطیلات نوروز و در سفرهای خود باید بدانند که نه تنها پلیس بلکه کودکان و نوجوانان نیز بر رفتارها و تخلفات آنان نظارت دارند و این افراد همانند ماموران راهنمایی و رانندگی بر تخلفات رانندگان اشرافیت داشته و حکم آنان در اعمال قانون همانند احکام ماموران راهنمایی و رانندگی الزام اجرای دارد.

وی افزود: برای 260 هزار نفر از دانش‌آموزان اشاره شده حکم رسمی صادر شده و همگی دانش‌آموزان آذربایجان‌شرقی به عنوان همیاران پلیس شناخته می‌شوند و با گزارش تخلف رانندگان از سوی این ماموران با متخلفان طبق ضوابط و قوانین موجود برخورد می‌شود.

پورپیغمبر در طول جاده‌های درون و برون شهری در استان از طریق سه بخش بر نحوه و تخلفات رانندگی همشهریان نظارت خواهد شد که علاوه بر همیاران پلیس باید کنترل نامحسوس پلیس راه ناجا و نیروی‌های نامحسوس که بیشتر در وسائل حمل و نقل عمومی از جمله اتوبوس‌ها مستقر بود نیز به این طیف اضافه کرد.

وی در مورد نظارت بر عملکرد رانندگان وسائل نقلیه عمومی نیز گفت: ماموران پلیس راه در وسائل نقلیه عمومی همچون اتوبوس‌ها به عنوان مسافر حضور خواهند داشت و با نظارت بر عملکرد این رانندگان در صورت وجود تخلف طبق ضوابط با آنها برخورد می‌شود.

پورپیغمبر تاکید کرد: رانندگان توجه داشته باشند که در صورت داشتن تخلفات خطرناک و بیش از حد در مقصد مدارک رانندگان ضبط و از ادامه فعالیت آنها جلوگیری می‌شود.

این مقام مسئول در بخش راهنمایی و رانندگی آذربایجان‌شرقی از شهروندان به دلیل شرایط جوی موجود در استان و کشور خواست تا با تجهیزات کامل از جمله رنجیر چرخ و یخ شکن اقدام به رانندگی در جاده کنند و در عین حال مدارک مورد نیاز برای رانندگی از جمله گواهینامه، بیمه نامه، کارت ماشین و ... را همراه داشته باشند که در صورت ناقص بودن به خصوص تجهیزات یاد شده ضمن اعمال قانون از ادامه حرکت آنها جلوگیری می‌شود.

پورپیغمبر اقدامات سختگیرانه و اعمال قانون را به خاطر خود شهروندان دانست و گفت: این اقدامات برای حفظ جان مسافران و جلوگیری از اتفاقات ناگوار در طول جاده‌های صورت می‌گیرد تا شاهد تعطیلاتی خوش برای تمام همشهریان باشیم.

وی در عین حال  اظهار داشت: آرامش و رضایت در امور ترافیکی، راهنمایی و رانندگی بر جریمه ارجحیت دارد و راهنمایی و رانندگی به هیچ عنوان نمی‌خواهد قوه قهریه داشته باشد بلکه آرامش راه‌ها و رضایت رانندگان از جاده در دستور کار این حوزه قرار دارد.

رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی آذربایجان‌شرقی  ابراز امیدواری کرد، تا در پایان تعطیلات نوروز شاهد کاهش آمار تلفات و حوادث ناشی از تخلفات رانندگی باشیم که تحقق این امر باعث رضایت فعالان حوزه راهنمایی و رانندگی و تمام کسانی خواهد بود که در طول تعطیلات نوروز به هموطنان خدمات ارائه خواهند کرد.

انتهای پیام/خ۲۰


  • آخرین ویرایش:-
آخرین پست ها