تبلیغات
خبری و تحلیلی - ترانه‌ام برای کاروان «الی بیت‌المقدس» را با تمام وجود خواندم

طه‌حسنی، خواننده حامی کاروان الی بیت المقدس:
ترانه‌ام برای کاروان «الی بیت‌المقدس» را با تمام وجود خواندم

خبرگزاری فارس: طه‌حسنی، خواننده حامی کاروان الی بیت المقدس که ترانه «دلتنگ تو هستم» را برای کاروان الی بیت المقدس خوانده است، گفت: ترانه‌ام برای کاروان الی بیت المقدس با تمام وجود خواندم.

خبرگزاری فارس: ترانه‌ام برای کاروان «الی بیت‌المقدس» را با تمام وجود خواندم

به گزارش خبرگزاری فارس، طه حسنی، خواننده جوان کشورمان که در کارهای سابق خود، سرودهای معنوی درباره پیامبر اکرم«ص» را به زبان های عربی و انگلیسی خوانده است، کاری را با عنوان «I miss you» درباره مسجد الاقصی خوانده و به کاروان جهانی الی بیت‌المقدس اهدا نموده است این خواننده روز گذشته همزمان با حضور کاروان آسیایی در تهران به طور زنده اثر خود را اجرا کرد

وی در حاشیه این اجرا در گفت وگویی با امت واحده، ستاد خبری کاروان الی بیت المقدس در ایران درباره اینکه چرا برای فلسطین خوانده است، با اشاره به آیه «سبحان الذی أسری بعبده لیلا من المسجد الحرام إلی المسجد الأقصی الذی بارکنا حوله»، گفت: موضوع فلسطین، مساله تازه‌ای نیست که متعلق به کشور و دین خاصی باشد و بحث فلسطین فراتر از این حرفهاست.

این خواننده جوان افزود: دفاع از فلسطین به این خاطر نیست که فقط ما و آنها مسلمانیم و برای این باید از آنها حمایت کنیم؛ حقیقتا اینگونه نیست بلکه مساله فلسطین، موضوعی کاملا انسانی است که هر کس که در وجودش انسانیت داشته باشد باید از این سرزمین و استقلال این کشور دفاع کند.

حسنی با بیان اینکه دین ما دین صلح و دوستی است، تاکید کرد: در آموزه‌های دینی و میهنی ما آموخته شده که هم نوع خود را دوست داشته باشیم و چه زیبا شاعر بزرگ ایران زمین می‌گوید که «بنی آدم اعضای یکدیگرند که در آفرینش ز یک گوهرند»

وی افزود: ما باید بدانیم که مردم فلسطین از طرف رژیم غاصب صهیونیستی مورد ظلم واقع شده‌اند و نیاز به کمک و حمایت ما دارند و نباید هیچ گاه تسلیم شویم و خداوند در همین رابطه در سوره بقره آیه 190 می‌گوید «ولا تعتدوا ان الله لا یحب المعتدین».

این خواننده جوان کشورمان درباره چگونگی شکل گیری ترانه «دلتنگ تو هستم» گفت: در مورد آخرین اثرم ترانه «I miss you»-دلتنگ تو هستم- باید بگویم که من این ترانه را با تمام وجودم خواندم و چگونگی ساخت این ترانه خیلی عجیب بود.

وی افزود: همه مسائل مربوط به آن اعم از شعر و ترانه به صورت معجزه آسایی آماده شد تا در مدت کوتاهی در اختیار کاروان «الی بیت المقدس» قرار بگیرد.

حسنی با بیان اینکه من این ترانه را به صورت کاملا رایگان در اختیار کاروان الی بیت المقدس قرار دادم، تصریح کرد: این ترانه را همچنین برای علاقه‌مندان از طریق سایت رسمی و صفحه فیس‌بوک خودم منتشرش کردم که می‌توانند این ترانه را دانلود کنند و امیدوارم در آینده نزدیک کلیپ در خور این ترانه ساخته شود.

وی افزود: موزیک این ترانه کاملا به صورت زنده و توسط عده زیادی از بهترین موزیسین‌های ترکیه ساخته شده است و «I miss you» از لحاظ موسیقایی و شعر یکی از بهترین آثاری است که تاکنون برای فلسطین ساخته شده است.

حسنی ادامه داد: در قسمتی از این ترانه گفته می‌شود که «عشق نمی‌تواند محبوس بماند/قلب ممکن نیست به بند کشیده شود/ ما در راهیم/ تسلیم مشو/ما داریم می‌آئیم/ تسلیم مشو/عشق نمی‌تواند محبوس بماند...» که حرف دل همه ماست.

وی درباره انگیزه اش از اجرای این کار نیز گفت: من شخصا علاقمند به این موضوع هستم و از هر بهانه‌ای که مردم را به یاد فلسطین بیاندازد، استقبال می‌کنم.

وی افزود: دنیا باید بداند که اسرائیل یک رژیم غاصب است که فلسطین را به اشغال خود در آورده است و به امید روزی که فلسطین را آزاد آزاد ببینیم.

انتهای پیام/س


  • آخرین ویرایش:-
آخرین پست ها