تبلیغات
خبری و تحلیلی - اعلام مسیرهای تور شهرگردی ارومیه
دوشنبه 29 اسفند 1390  07:51 ب.ظ
توسط: مینا ب

مدیرکل میراث فرهنگی آذربایجان غربی خبر داد
اعلام مسیرهای تور شهرگردی ارومیه

خبرگزاری فارس: مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری آذربایجان غربی گفت: تورهای شهرگردی ارومیه در مسیرهای اعلام شده حرکت می‌کنند.

خبرگزاری فارس: اعلام مسیرهای تور شهرگردی ارومیه

کاظم غنی‌زاده امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در ارومیه اظهار داشت: دو اتوبوس آرم‌دار گردشگری از ایستگاه‌های واقع در ستاد اسکان فرهنگیان در خیابان شهید امینی و خیابان امام حرکت می‌کنند.

وی افزود: اتوبوس‌های ایستگاه خیابان امینی از ستاد اسکان فرهنگیان به سمت میدان انقلاب، موزه ارومیه، بنای تاریخی سه گنبد، بازار و مسجد جامع ارومیه و برگشت به میدان انقلاب حرکت می‌کنند و ساعت حرکت اتوبوس از این ایستگاه در دو نوبت 10صبح و 15 و 30 دقیقه بعد از ظهر است.

غنی‌زاده ادامه داد: ایستگاه دوم واقع در خیابان امام، روبه‌روی مسجد سردار بوده و ساعت حرکت اتوبوس‌های گردشگری در نوبت صبح ساعت 10 و 30 دقیقه و عصر ساعت 16 است.

این مسئول با اشاره به مسیر حرکت این اتوبوس گفت: این اتوبوس از مقابل مسجد سردار به سمت میدان انقلاب، موزه ارومیه، بنای سه گنبد، بازار و مسجد جامع ارومیه را طی می‌کند.

وی اضافه کرد: در هر اتوبوس، راهنمایان گردشگری مجرب حضور دارند و توضیحات لازم در مورد بناها به گردشگران و مسافران ارائه می‌کنند.

غنی‌زاده در ادامه اجرای طرح آرامش بهاری را مورد اشاره قرار داد و تصریح کرد:  این طرح نوروزی در آستان مقدس امامزادگان و بقاع متبرکه استان اجرا می‌شود.

وی با بیان اینکه سه امامزاده غریب حسن، محمد و ابراهیم و سراج‌الدین ارومیه میزبان مردم ارومیه در زمان تحویل سال و مسافران نوروزی است بیان کرد: بقعه شریف امامزاده غریب حسن(ع) در شش6 کیلومتری ارومیه و در کنار روستاهای برهانلو و قورشالو واقع شده است.

غنی‌زاده تصریح کرد: امامزادگان محمد و ابراهیم(ع) از فرزندان امام موسی بن جعفر(ع) هستند که بقعه شریف این امامزادگان در مسیر جاده امامزاده در 10 کیلومتری شرق ارومیه قرار دارد و بقعه امامزاده سراج الدین(ع) واقع در 16 کیلومتری جنوب شرقی ارومیه نیز میزبان مسافران نوروزی است.

انتهای پیام/ح20


  • آخرین ویرایش:-
آخرین پست ها