تبلیغات
خبری و تحلیلی - آمار ورودی زائران به مشهد‌الرضا(ع) همچنان در حال افزایش است

استاندار خراسان رضوی:
آمار ورودی زائران به مشهد‌الرضا(ع) همچنان در حال افزایش است

خبرگزاری فارس: استاندار خراسان رضوی گفت: با وجود آمار قابل توجه‌ ورود مسافر در چند روز گذشته به استان خراسان رضوی و مشهد، آمار ورودی مسافر به استان و مشهد الرضا(ع) همچنان در حال افزایش است.

خبرگزاری فارس: آمار ورودی زائران به مشهد‌الرضا(ع) همچنان در حال افزایش است

به گزارش خبرگزاری فارس از مشهد، محمود صلاحی در جمع خبرنگاران با تاکید بر وضعیت مطلوب خدمات ارائه شده به زائران علی بن موسی الرضا(ع) اظهار داشت: با توجه به اینکه حجم مشتاقان زیارت امام رضا(ع) همچنان روند صعودی خود را طی می‌کند، باید مسئولان استانی با تمام وجود نسبت به ارتقای خدمت‌رسانی به آنان تلاش کنند.

وی با اشاره به شرایط جوی هوا در روزهای پایانی سال 90 در خراسان رضوی افزود: با وجود شرایط برودتی هوا و مسدود شدن برخی از محورهای مواصلاتی غرب و شمال کشور به سمت خراسان رضوی، در حال حاضر شاهد ورود میزان قابل توجهی از مشتاقان امام رضا(ع) به مشهد مقدس هستیم.

رئیس ستاد دائمی تسهیلات سفرهای خراسان‌رضوی ادامه داد: با وجود اینکه 52 درصد هتل های کشور در مشهد وجود دارد ولی این میزان پاسخگوی نیاز زائران نیست که باید در راستای افزایش واحد های اقامتی استان اقدام کرد.

صلاحی در ادامه سخنان خود با تاکید بر اشغال نزدیک به 100 درصدی واحدهای اقامتی استان، خاطرنشان کرد: در روز های پایانی سال گذشته واحدهای اقامتی 85 درصد اشغال شده  بود که این رقم در روز های نخست سال 91 به نزدیک 100 رسید.

به گفته وی دو هزار مدرسه و تعداد قابل توجهی از منازل شخصی در مشهد نیز در راستای اسکان زائران آماده سازی شده اند. 

استاندار خراسان‌رضوی از عملکرد شایسته اعضای ستاد تسهیلات سفرها تقدیر و تاکید کرد: شتاب گرفتن روند کنونی کاهش تصادفات و تلفات جاده‌ای استان از اولویت‌های اساسی‌ ستاد است.

رئیس ستاد دائمی تسهیلات سفرهای خراسان‌رضوی ضمن تاکید بر لزوم افزایش استراحتگاه‌های بین‌راهی، تصریح کرد: افزایش تعداد این اماکن، کاهش خستگی رانندگان و در نتیجه کاهش سوانح جاده‌ای را به همراه دارد.

انتهای پیام/خ۲۰


  • آخرین ویرایش:-
آخرین پست ها