تبلیغات
خبری و تحلیلی - اورژانس اردبیل در 604 ماموریت شرکت کرده است
یکشنبه 6 فروردین 1391  11:37 ق.ظ
توسط: مینا ب

از آغاز تعطیلات نوروزی
اورژانس اردبیل در 604 ماموریت شرکت کرده است

خبرگزاری فارس: رئیس مرکز فوریت‌های پزشکی اردبیل گفت: از ابتدای تعطیلات نوروزی تاکنون ماموران اورژانس 115 در بیش از 604 ماموریت حضور فعال داشته‌اند.

خبرگزاری فارس: اورژانس اردبیل در 604 ماموریت شرکت کرده است

به گزارش خبرگزاری فارس از اردبیل، محمد جعفرزاده صبح امروز در جلسه ستاد تسهیلات سفرهای نوروزی در اردبیل اظهار داشت: مرکز فوریت‌های پزشکی از 25 اسفندماه در قالب اکیپ‌های مجهز طرح نوروزی خود را آغاز کرده و در 34 پایگاه امداد جاده‌ای و شهری در خدمت مسافران و گردشگران است.

وی با یادآوری اینکه مرکز فوریت‌های پزشکی با شماره تلفن 115 آماده پاسخگوئی شبانه‌روزی به هموطنان و مسافران نوروزی است تصریح کرد: با برقراری تماس بلافاصله ماموران ما با تجهیزات و امکانات مجهز در محل حاضر شده و کار امدادرسانی را انجام می‌دهند.

این مسئول در بخش دیگری از سخنان خود خاطرنشان کرد: ماموریت‌های انجام شده در 10 روز گذشته نسبت به مدت مشابه سال قبل 7 درصد افزایش یافته است.

به گزارش خبرگزاری فارس از اردبیل، جعفرزاده در ادامه سخنان خود گفت: در بخش امدادرسانی به حادثه‌دیدگان تصادفات جاده‌ای با 40 درصد کاهش ماموریت مواجه بودیم.

وی بیشترین تماس‌های برقرار شده با اورژانس 115 را مربوط به حوادث و بیماری‌های قلبی و عروقی و گازگرفتگی اعلام کرد و بیان داشت: تنها در حوادث گازگرفتگی در مقایسه با سال گذشته چهار برابر افزایش انجام ماموریت را شاهد بودی.

رئیس مرکز فوریت‌های پزشکی اردبیل اضافه کرد: این زنگ خطری است که خانواده‌ها و همشهریان باید نسبت به بازبینی و کنترل سیستم گرمایشی خود به ویژه وسایل گازسوز دقت لازم را داشته باشند تا شاهد بروز حوادث تلخ و ناگوار در این ایام نباشیم.

جعفرزاده عمده گازگرفتگی‌ها را مربوط به مسافرخانه‌ها، تالارها و برخی اماکن اقامتی و پذیرایی توصیف کرد و اظهار داشت: از صاحبان این مراکز انتظار می‌رود سیستم گرمایشی خود را درست و دقیق آزمایش کرده و از رخداد حوادث ناگوار پرهیز کنند.

وی ادامه داد: ماموران ما با لغو تمام مرخصی‌ها و کمترین استراحت در این ایام به صورت شبانه‌روزی در پایگاه‌ها مستقر هستند و به حادثه‌دیدگان امداد می‌رسانند.

انتهای پیام/خ۲۰


  • آخرین ویرایش:-
آخرین پست ها